Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1. Genç Akademisyenler Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Şubat - 21 Şubat 2020

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.gencakademisyenler.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Kurumlarının en önemli görevi öğrencilerine meslek icra etme yeterliliği kazandırmak kadar onlara bilgiyle beraber çağın tüm teknolojik imkanlarını da sunabilmektir. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kuruluş yılı itibariyle diş hekimliği eğitimi veren en köklü okullarımızdandır.

Yönetimimiz döneminde, Fakültemizde araştırma ve geliştirme projelerini koordine etmek, bu konuda öğretim elemanlarımızı bilgilendirmek ve onları proje yapmaya teşvik etmek üzere kurulan AR-GE Komisyonumuz hem Fakültemizde hem de ülkemizde ilkleri gerçekleştirmektedir. 2018 yılında TUBİTAK 4007 Bilim ve Toplum Projesi desteğiyle Ağız ve Diş Sağlığı Bilim Şenliği düzenlenmiştir. Bu şenlik diş hekimliği fakülteleri için bir ilktir. 2019 yılında aynı şenliğin ikincisi fakülte olanakları ile düzenlenmiştir. Kuruluşundan bu yana ilki 1987 yılında, ikincisi 2001 yılında iki tane bilimsel kongre organizasyonu Fakültemiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Aradan geçen 19 sene sonra AR-GE komisyonumuz önderliğinde Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Genç Akademisyenler Kongresinin düzenlenmesi beni son derece gururlandırmaktadır.

Alanlarında pek çok değerli öğretim üyelerimizin ve yurtdışından katılacak konuşmacıların sunumları ve kurslarının yer alacağı bu kongre, Ankara’nın şehir hafızasında çok önemli yeri olan Grand Ankara Oteli’nde gerçekleştirilecektir. İki gün süresince akademik yaşantılarının başlangıcında olan Uzmanlık ve Doktora Öğrencilerimiz, Diş Hekimleri ve Akademisyenler bir araya gelerek hem fikir alışverişinde bulunacak hem de alanları dışında ilgi duydukları farklı konularda sunumlar izleyebileceklerdir.

Disiplinler arası ve disiplin içi öğrenmeyi teşvik ederek eğitim, araştırma ve hasta bakımını kapsayan, birbirini etkileyen ve geliştiren bu üçlü mekanizmayı çalıştıracak bir akademik merkez olma hedefimiz kapsamında düzenlediğimiz bu kongrenin, bu hedefe katkısı çok büyük olacaktır.

Öğrenci odaklı bir okul ve öğretim kadrosu olarak bilimsel ve sosyal tarafı son derece doyurucu olan bu kongreye katılımın fazla olması için öğrencilerimizin rahatlıkla karşılayabileceği bir katılım payı ile kongremizi yapacağız.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Genç Akademisyenler Kongresinin düzenlenmesinde bize önderlik eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan’a, gece gündüz fedakârca çalışarak her türlü engeli ortadan kaldıran AR-GE Komisyonumuzun Değerli Üyeleri’ne, kurs ve sunumları ile hiç bir karşılık gözetmeden bize destek olan öğretim üyesi ve konuşmacılara, sponsorluğumuzu yapan firmalara çok teşekkür ederim.

Güzel Ülkemizin aydınlık nesilleri ile gerçekleştireceğimiz bu kongrenin geleneksel hale gelmesi en büyük dileğimdir. Hepinizi kongremize, bilimsel ve sosyal etkinliklerle meslektaş buluşmasına bekliyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Nurdan Özmeriç Kurtuluş
Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin