9. Palandöken Kadın Doğum Kongresi

KONGRE TARİHİ
12 Mart - 15 Mart 2020

KONGRE ŞEHRİ
Erzurum, Türkiye
KONGRE YERİ
Palan Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.palandokenjinekoloji.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı olarak, ilkini 2004 yılında düzenlemiş olduğumuz ve 14 yıldır düzenli olarak yapılan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’ne sizleri tekrar davet etmenin heyecanı içindeyiz. Kongremiz yıllar içerisinde kadın doğum kongreleri içinde kendisine özel bir yer edinmiş ve belleklere oturmuştur.

Ülkemizin doğusunda branşımızla ilgili yapılan tek kongre olan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi vesilesiyle bir çok hekim doğuda bir araya gelmektedir. Ayrıca bölgede çalışan hekimlerimiz ayaklarına gelen bu bilimsel ziyafetin tadını çıkarmakta ve sonuçta kadın doğumcuların doğu-batı mesleki kaynaşması sağlanmaktadır.

Kongrenin bilimsel programı pratikteki kadın doğum hekiminin mesleki bilgi ihtiyaçlarına ve bilimsel olarak güncellenmesine yönelik olarak planladık. Ülkemizdeki kadın Doğum alanında kongre yoğunluğu ve konuların genişliği dikkate alındığında genel Kadın Hastalıkları ve Doğum kongresinde verilen bilgilerin yüzeysel kaldığını düşünerek bu yılki kongremizde içerik değişikliğine gitme kararı aldık. Kongre içeriğini; Jinekoloji, minimal invaziv Ürojinekoloji ve İnfertilite olarak belirledik. Günlük pratikte en çok karşılaşacağımız sorunlar ve çözüm yolları derinliğine ülkemizdeki saygın hocalarımız tarafından tartışılacaktır. Bu açıdan çoğu meslektaşımız için en çok faydalanan toplantılarından birisidir. Mart ayının ikinci haftasında yine böyle bilimsel bir güncellemeye ev sahipliği yapacağız.

Erzurum son yıllarda kış sporlarında Palandöken; toz karı, uzun pistleri ve zirveleri ile kış sporları için vazgeçilmez bir merkezdir. Kış turizminin ilgi odağı olması dolayısı ile Palandöken Dağı’nda otel sayıları hızla artmış ve hemen her otel doğal kar ortamı oluşturacak kar yağdırma tesisleri kurmuştur, Kayak federasyonu tesisleri Belediye öncülüğünde modern yenilikler yapmış kayak keyfi Palandöken zirvesinde zirve yapar hale gelmiştir. Mart ayı başları Erzurum’ a karın en çok yağdığı ay olması kayak keyfini daha da artırıyor.

12-15 Mart 2020 tarihlerinde 9. sunu düzenleyeceğimiz Palandöken Kadın Doğum Kongresi’nde sizleri bilimsel etkinlik, sosyal aktiviteler ve kış sporları için misafir edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bu vesile ile bu keyifli ve bilimsel ortamı birlikte yaşamak için sizleri Erzurum’a davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Atatürk Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin