5. Uluslararası Beyin Araştırmaları Okulu

KONGRE TARİHİ
16 Kasım - 22 Kasım 2020

KONGRE ŞEHRİ
Isparta, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
2020.brs.org.tr
DAVET
BSN Sağlık Analiz Ltd (Göller Bölgesi Teknokent, Süleyman Demirel Ün Kampüsü, Isparta) tarafından, 4. Uluslararası Beyin Araştırmaları Okulu 24-30 Haziran 2019 tarihleri arasında 22 katılımcı ile tamamlanmıştır (http://2019.brs.org.tr/). Okul özetleri, birçok indeks tarafından taranan ‘Journal of Cellular Neuroscience and Oxidatives Stress dergisinde (http://dergipark.gov.tr/jcnos)’ basılmıştır.

5. Uluslararası Beyin Araştırmaları Okulu 16 - 22 Kasım 2020 tarihleri arasında BSN Sağlık Analiz Ltd tarafından Isparta Teknokent (Teknokent, SDÜ Kampüs) düzenlenecektir (http://2020.brs.org.tr/). 5. Uluslararası Beyin Araştırmaları Okulunda, sinir hücreleri hücre kültürü ortamında Patch-Clamp elektrofizyoloji, Western Blot, plate reader, Kalsiyum Sinyali ve konfokal mikroskop analizleri öğretilecektir. Okulda yeni projeler ve araştırmalar yapabilmek için konularında uzman yabancı bilim insanları ile tanışma, bilgi alış-verişi gibi faaliyetler yapılacaktır. Katılımcılara deney hayvanlarında nöropatik ağrı oluşturma ve ölçme teknikleri (hot plate ve Von Frey), ve sinir hücresi elde edilmesi (arka kök gangliyon hücreleri, mikroglia ve hipokampus) de anlatılacaktır. Okul sırasında birçok sosyal faaliyetlerde (Halı-Kilim Müzesi ziyareti, Eğirdir gezisi ve tarihi yerler, mangal partisi vb) düzenlenecektir. Uzman veya doktor unvanına sahip olan bilim insanları sözlü sunum yaparak doçentlik başvuru şartlarını sağlamak ve performans puanı kazanmaları mümkündür.

Okul kontenjan ile sınırlıdır.

Bugüne kadar 1., 2. , 3. ve 4. Beyin Okullarına katılan bilim insanlarından okulumuzun zengin sosyal ve bilimsel etkinlikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güller diyarı Isparta’da görüşmek ümidi ile. Saygılarımızla.

Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Mustafa NAZIROĞLU

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin