5. Fizyoterapi-Ortopedi ve Travmatoloji Ortak Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
03 Kasım - 08 Kasım 2020

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Titanik Otel Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
fizyoterapi.totbid2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

3-8 Kasım 2020 tarihleri arasında, Antalya Belek Titanik Otel Kongre Merkezinde 30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi ile birlikte yapılacak olan “5. Fizyoterapi-Ortopedi ve Travmatoloji Ortak Sempozyumu” na sizleri davet edecek olmanın mutluğunu duyuyoruz.

TOTBİD’in desteği ile 2011 yılından beri TOTBİD kongreleri kapsamı içinde her iki yılda bir geleneksel olarak yapılmakta yapılan “Fizyoterapi- Ortopedi” ortak sempozyumumuzun ana teması “ Ortopedik rehabilitasyonda etik prensipler” olacaktır. Bu kapsamda bu sempozyumda, ortopedik rehabilitasyonda etik ve iletişim becerilerinin rolü, ekip çalışmasında etik ve karşılıklı beklentiler, etik prensipler doğrultusunda klinik karar verme, ortopedik rehabilitasyonda güncel ve kanıta dayalı yaklaşımlarda etik, yeni egzersiz veya rehabilitasyon yaklaşımlarının seçiminde etiğin önemi gibi konular bilimsel program içinde yer alacak ve oturumlarda patolojiye özel rehabilitasyon uygulamalarının işlendiği panel ve konferanslardaki konuşmaların temeli de etik prensiplere dayandırılacaktır.

Tüm dünyada ve ülkemizde fizyoterapistler arasında en çok tercih edilen özelleşme alanı olarak gösterilen ve ülkemizdeki birçok üniversitede lisansüstü programları olan “Ortopedik Rehabilitasyon”, son yıllarda klinik bilgi ve becerilerin dışında, yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıta dayalı uygulamaların ön plana çıktığı bir bilim alanı olmuştur. Kas- iskelet sistem problemlerinin geniş bir perspektif içinde ele alındığı ortopedik rehabilitasyondaki özelleşme, günümüzde TOTBİD’in kendi içindeki birçok alt grupları ile birlikte çalışan meslektaşlarımızın yetişmesini sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir.

Bu nedenle bu sempozyumun amacı, özellikle genç meslektaşlarımızın bilimsel ve klinik uygulamalardaki bilgi ve beceri seviyesini artırmak, tartışarak öğrenmeyi sağlamak ve ortopedik rehabilitasyonda analitik düşünmeyi geliştirmektir. Bu nedenle oturumlarda klasik panel oturumlarının yanı sıra, katılımcılardan gelen soruların tartışıldığı, her bir konuşmacının kendi kişisel deneyimlerinin paylaşıldığı, klinik uygulamalarda ortopedist-fizyoterapist beklentilerinin dile getirildiği tartışmalı ortak oturumlar yer alacak ve ilgili konularda fikir birliği oluşturulacaktır.

Meslektaşlarımız ve ortopedistler ile birlikte başarılı bir sempozyum olacağını umut etiğimiz bu sempozyumda hepinizi aramızda görmeyi diliyor; hem bilimsel, hem de sosyal anlamda katılımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

Prof. Dr. Filiz Can
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Zafer Erden
Kongre Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin